PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234989}
6,6 15 698
ocen
6,6 10 1 15698
Penelope
powrót do forum filmu Penelope

filmy o podobnym klimacie lub tematyce? :) muszę przyznać, że urzekła mnie ta historia i ciepła atmosfera :]

LadyAnarchy

może 'Amelia'? Ten film klimat ma przecudny!
Mogę jeszcze polecić "Bewitched" - taki uroczo zabawny ;)
a przechodząc do bajek to "Zaplątani". Julian jest bardzo podobny do Johnnego, a Roszpunka tak samo dziewczęca jak Penelope ;)

ocenił(a) film na 8
neskolena

Oj faktycznie, klimat jest cudowny, angielski i bajkowy. Sama chętnie obejrzałabym cokolwiek podobnego, z tym, że "Bewitched" i "Amelię" już widziałam. A problem z filmu jest mi nieco znany, sama najchętniej ukryłabym swój przedługi nosek.

Mirash

Mogę jeszcze polecić "Sześćdziesiąty szósty". Bardzo przyjemny, klimatyczny film, w którym również na swój sposób poruszony jest problem samoakceptacji.
Albo "Czekolada", choć tu już bardziej mamy do czynienia z ludzkimi słabościami i uprzedzeniami w szerszym pojęciu. Lekko baśniowy klimat jednak jest zachowany. ;)

ocenił(a) film na 8
neskolena

Czekolada, czekolada... tytuł znany, kiedyś czytałam książkę, jednak po kilkudziesięciu stronach oddałam do biblioteki, ale dzięki, pewnie kiedyś obejrzę ;p

ocenił(a) film na 8
LadyAnarchy

a ja polecam ci film "August Rush". też jest taki baśniowy i z klimacikiem, poza tym śpiewający Jonathan Rhys Meyers - miód dla oczu i uszu;)

ocenił(a) film na 8
btw123

i z tym samym chłopczykiem w roli głównej - Charlie i fabryka czekolady. Chociaż August bardziej mi się spodobał';D

btw123

a w temacie Johnnego Deppa odkrywającego nowy świat przed małymi dziećmi to polecam film "Marzyciel". Lekki i przyjemny :)

i potwierdzam, że choćby dla samego śpiewającego Jonathana Meyersa i dla całej ścieżki muzycznej warto obejrzeć Augusta Rusha ;p

ocenił(a) film na 7
neskolena

Oj tak, "Czekolada". "August Rush", "Gwiezdny pył" - zdecydowanie :)
Ale że "Marzyciel" lekki i przyjemny? Oglądałam już dosyć dawno, ale z tego co pamiętam, film był melancholijny i raczej smutny (chociaż wspaniały)

ocenił(a) film na 8
LadyAnarchy

wg mnie jeszcze gwiezdny pył :)

ocenił(a) film na 5
LadyAnarchy

Serial "Gdzie pachną stokrotki" i może "Magia uczuć"

ocenił(a) film na 8
LadyAnarchy

może 'zaczarowana" ?

ocenił(a) film na 7
Ama97

o, jeszcze "Ella zaklęta"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones